A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Грузчанська гімназія
Кролевецької міської ради

Поради

До уваги батьків!!! Можливо, ваші діти зареєстровані у небезпечних групах в соцмережах!

У нинішній час неможливо ізолювати підлітків від соцмереж, але батькам варто цікавитися віртуальним життям дітей, переглядати, у яких групах вони зареєстровані, хто у них в друзях. Слід неодмінно пояснювати, які нещастя трапляються з дітьми через небезпечні ігри в Інтернеті, і що після фатального кроку уже не буде ні другого, ні третього життя, взагалі жодного.

Відповідно до статистичних даних найбільш вразлива вікова категорія для залучення у «небезпечні групи" − учні 5-11 класів, а також діти, які проживають у неповних та проблемних сім’ях. Такі діти хочуть самоствердитися, бодай у такий ризикований спосіб, довести усім, які вони «круті» і, на жаль, не усвідомлюють та не передбачають наслідків своїх дій.

Найголовніше, зараз для батьків – це бути уважними до своїх дітей, спілкуватися з ними, щоб вони хотіли ділитись своїми проблемами з рідними, а не з віртуальними, так званими «друзями»

#Якрозпізнатинебезпечнугрупу

1. Логотип: знаки богів, тварин, предметів.

У кожної групи є свій логотип. Найчастіше це символіка тотемних тварин — дитина, думаючи, що він частина чогось важливого, ритуального і доступного обраним, сприймає логотип як татем, який дає йому за умови виконання інструкцій могутність і безкарність.

2. Картинки і фото в сірому, чорному і червоному кольорі

Сумні фотографії в сірих тонах, тривожні червоно-чорні малюнки гнітюче впливають на психіку. При їх розгляданні дитяча психіка входить в стан депресії, замкнутої кімнати, з якої немає виходу. Дитина вже не бачить різниці між реальним і віртуальним світом.

3. Психоделічна музика.

#Дитинавступилавнебезпечнуспільноту в соцмережах: чотири тривожних сигнали

Якщо з першого класу підліток дружив з Петром з сусіднього під'їзду і у нього була компанія в класі, а тепер коло друзів, а головне — інтересів, різко змінився (протягом 3-5 днів), це тривожний дзвіночок. Особливо якщо зміни супроводжуються «просвітленням»: підліток стає відстороненим від реального життя і починає погоджуватися з усім, що йому говорять. Адже вважає, що все, що відбувається — неважливо, а головна мета його життя — в віртуальному співтоваристві, де він нарешті зрозумів сенс життя і знайшов однодумців.

Ще тривожні сигнали, що вказують на те, що ваша дитина могла потрапити під вплив небезпечної групи, — зміна розпорядку дня (став вечеряти в кімнаті, змінює час відвідувань секцій) і неабияка пунктуальність в його дотриманні. Особливо якщо за комп'ютер дитина сідає в один і той же час (незважаючи ні на що). Адміністратори таких груп встановлюють над підлітком контроль, виховуючи в ньому сліпе підпорядкування: вказується час, коли в неї повинні входити учасники-однодумці.

А коли в онлайн-просторі одночасно багато дітей, незадоволених життям, настрій «життя — біль» легше підтримувати і вселяти ідею «зроби те-то — і тобі буде добре». Відвідування групи стає ритуалом — чимось важливим, забороненим і необхідним: отримати недозволене і відчути себе одним з обраних — дуже важливо для підлітка. Таким чином, дитині прищеплюється стадний інстинкт, а, як відомо, натовпом простіше керувати.

У всіх підлітків поведінка — демонстративна: вони хочуть, щоб їх дії були помічені і оцінені (не завжди позитивно). Тому, захопившись чимось, підлітки починають це демонструвати в малюнках. При цьому у дитини, яка потрапила під вплив небезпечних груп, з'являються невластиві раніше зображення, пов'язані з його новою «ідеологією», які він активно демонструє, не ховаючи.

Будьте пильні!

#самодопомога_для_дорослих_і_дітей

  • Самодопомога у разі нападу тривоги:

 1) Вдягніться тепліше, бо в тривозі може почати морозити, а відчуття тремору і саме посилює тривогу.

2) Встаньте або сядьте так, щоб відчувати максимальну опору - під ногами, під спиною.

3) Обійміть когось, хто поруч. Якщо ви самі - обійміть себе, загорніться в ковдрочку - це необхідно, щоб "заземлитися" і повернути відчуття тіла.

4) Дихання: Вдих на 4 рахунки, затримка дихання на 4 рахунки, видих на 4 рахунки, затримка дихання на 4 рахунки.

Не потрібно дихати надто глибоко.

5) Коли налаштується дихання - огляніться і знайдіть навколо себе 5 предметів білого (або жовтого, або блакитного, або будь-якого іншого) кольору. 

6) Відчуйте і назвіть чотири своїх тілесних відчуття. 

7) Прислухайтесь і спробуйте ідентифікувати 3 звуки навколо. 

8) Спробуйте відчути 2 запахи. І спробуйте відчути один якийсь смак.

9) Випийте теплої води. Можна підсолодженої. Випийте чаю. Пийте маленькими ковтками.

Пам'ятайте - наразі важливо зберігати спокій та бути в емоційному ресурсі

 

Шановні батьки!

Поряд з вами знаходяться діти.

Важливо поговорити з ними, про те, що відбувається.

Коли говорите - зберігайте спокій. Нехай з дитиною говорить та людина, яка найбільш спокійна.

Варто сказати, що ви відповідально ставитеся до ситуації і зробите все, щоби захистити себе і їх. Армія на варті! Ми готові до відсічі!

Якщо дитина дуже тривожиться, підкріплюємо свої слова про захист і безпеку обіймами. Це для дітей до підліткового віку, підлітки можуть сприймати обійми, як слабкість. Дорослий має демонструвати  надійність і спокій.

Важливо обговорювати так звану "цивільну оборону" як в закладах освіти, так і вдома.

Правила для "цивільної оборони":

1. Слухаємо "старшого" - вчителя, батька, маму.

2. Не сперечаємося, слідуємо за тим, хто відповідальний за безпеку в даний час.

3. Домовляємося з рідними про зв'язок на випадок втрати мобільного зв'язку. Де зустрічаємося, де можемо переховуватися.

Зараз будуть доречні:

1. Обійми

2. Гумор

3. Рутинні справи (сумісні)

4. Квадратне дихання (вдихаємо-затримка дихання-видихаємо-затримка дихання)

5. Комп'ютерні ігри (зараз можна!)

6. Пити теплі (не холодні, не гарячі!) напої.

7. Розповідати казки, історії, читати дітям вголос

8. Дітям ставимо мультики, серіали.

9. Готуємо їжу, годуємо смачненьким.

Зберігаємо спокій!!!!!

Дата: від до Скинути

Особисті кордони тіла

Сьогодні майже кожен та кожна чули від свого оточення про «особисті кордони» - про ту особливу межу, яку не варто перетинати. Майже кожна доросла людина може відповісти, як з нею можна поводитися, а як - ні. А як щодо дітей? Де знаходиться та межа, яку не варто перетинати?

14:58 11.01.2024

УВАГА, БАТЬКИ! НЕБЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Відео для батьків. Зараз в Україні майже 22 млн користувачів інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом тощо, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в інтернеті. Від чого варто захищати дитину Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини (і більш глобально – суспільства, держави).

10:02 02.01.2024

Цінність людського життя

Колесо життєвого балансу. Ми часто бігаємо по колу. Нам складно побачити, що відбувається в нашому житті і як ми можемо вплинути на хід подій. В круговороті часу, щоденної суєти та нескінченних справ, зупинитися вкрай складно, щоб окинути поглядом своє життя. Саме зараз настав такий момент. ПОРА поглянути на своє життя "з висоти пташиного польоту"!))

14:34 11.11.2023

Підлітковий селфхарм або як давно вашу дитину дряпає кішка?

Селфхарм - найпоширеніший прояв аутоагресії у підлітків. Проявляється нанесенням собі подряпин і порізів. Пошкоджувати підліток може собі будь-які ділянки тіла. Найпоширеніші - кисті, зап'ястя, передпліччя, стегна, живіт, зона ребер. Пошкодження можуть наноситися будь-якими гострими предметами, наприклад, нігтями, канцелярським ножем, голкою, лезом, ножицями, скріпкою. За глибиною ушкодження можуть бути від подряпин до пошкодження вен і сухожиль, не дивлячись на те, що такі самоушкодження наносяться без мети вчинити суїцид.

19:27 05.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора